Bliv en del af Club 100
Bliv en del af Club 100 – og vær med til at give børnene de bedste betingelser
Bag hvert eneste barn, der løber på banen i Lystrup Fodbold med et smil, gemmer der sig noget så jordnært som tøj, bolde og materialer. Det er ikke altid nemt at skaffe sponsorer til de yngste hold – og netop dér gør Club 100 en forskel.
Club 100 blev stiftet helt tilbage i 1995 med ét klart formål: at støtte ungdomsrækkerne, så alle spillere har lige adgang til spillertøj, træningsdragter og udstyr – uanset baggrund. Siden da har foreningen givet næsten 525.000 kroner til glæde for rigtig mange børn i klubben. Det er penge, der er gået lige dér, hvor de kan mærkes: til spillertøj, materialer, fodboldskole og udstyr til stævner og turneringer.
For blot 250 kroner om året bliver du medlem – og med til at gøre en reel forskel for de kommende generationer af Lystrup-spillere. Som tak får du:
Invitation til klubbens årlige arrangementer
Deltagelse i den årlige lodtrækning med præmier, hvor dit medlemsnummer er din lodseddel
Passivt medlemskab af Lystrup Fodbold
Der er kun 100 medlemskaber i alt – deraf navnet – så pladserne er eftertragtede. Er du forælder, bedsteforælder, tidligere spiller eller bare en, der holder af klubben og lokalsamfundet, så er dette en enkel og billig måde at give noget tilbage.
Sådan melder du dig ind: Send blot dit navn, adresse og mailadresse til club100@lystrupfodbold.dk, så er du med.
Vær med i Club 100 – for børnenes skyld, for klubbens skyld og for glæden ved fodbold i Lystrup.
